Перекласти сторінку

Аналітика

Динаміка макроекономічних показників України

Тенденції в економіці України у І і ІІ кварталах 2013 року в цілому відповідають макроекономічним показникам країн Єврозони. Йдеться про скорочення реального ВВП. В цілому по Єврозоні ВВП скоротився на 1,1% та на 0,7% у І і ІІ кварталах відповідно. В Україні - на 1,1% в І кварталі та на 1,1% у другому. Водночас, в Україні, порівняно із окремими країнами Єврозони, таке сповільнення було меншим. Зокрема, падіння ВВП Кіпру у ІІ кварталі склало 5,2%, Греції - 4,6%.

Номінальний ВВП у І кварталі 2013 року склав 301,6 млрд грн. В розрахунку на 1 особу ВВП складає 6624 грн., що у реальному виразі на 0,9% менше, ніж у І кварталі 2012 року.

Суттєве скорочення порівняно з відповідним періодом минулого року зафіксовано у будівництві, переробній промисловості, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води. Водночас, зростання виробництва відбулося у сільському господарстві, фінансовій діяльності, торгівлі тощо.

Детальніше про ситуацію з ВВП по країнах Єврозони у порівнянні з Україною, про досягнення цінової стабільності, доходи Державного бюджету, валовий зовнішній борг та про індекс споживчих цін можна дізнатися в інфографіці.

Інфографіка. Динаміка макроекономічних показників України. На ілюстрованих схемах представлені макроекономічні показники України у порівнянні з показниками Єврозони, ситуація з індексом споживчих цін та цін вітчизняних виробників, подані дані щодо динаміки доходів та дефіциту держбюжету України за період з 2010-го по 2013-й рік (за 7 місяців) та щодо обсягів валового зовнішнього боргу у процентах до ВВП за період з 2010-го року до 1.04 2013-го року.

 

 

Динаміка макроекономічних показників України
Конструктор сайтів
Nethouse