Перекласти сторінку

Новости

Звернення ЦК Профспілки до органів державної влади щодо необхідності прискорення рішень про фінансове забезпечення своєчасної виплати заробітної плати освітянам та її підвищення

20.06.2013   №  02-5/389                                                         Кабінет Міністрів України

 

 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, висловлюючи стурбованість освітян, звертається з приводу зволікання з прийняттям рішень стосовно підвищення рівня посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з оплати праці працівників бюджетної сфери, фінансового забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам установ та закладів освіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 року № 197 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» відповідним міністерствам доручено за участю професійних спілок бюджетної сфери щокварталу розглядати результати виконання зведеного бюджету України за попередній квартал та вносити пропозиції щодо підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери, у тому числі державних службовців, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою.

Однак попри те, що вже добігає кінця другий квартал поточного року, урядових рішень про підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, як базової величини для визначення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетної сфери, в тому числі навчальних закладів та установ освіти, не прийнято. Розрив між мінімальною заробітною платою та розміром посадового окладу працівника першого тарифного розряду в сумі 295 гривень, впродовж півріччя залишається незмінним.

Такий стан з оплатою праці призводить до значних щомісячних втрат заробітної плати працівників освіти плати порівняно з законодавством, що спричиняє їх обурення та невдоволення.

Неспокій у трудових колективах викликає також ситуація з недостатністю видатків на освіту, в тому числі для своєчасної виплати заробітної плати. За оперативними даними організаційних ланок Профспілки додаткова потреба видатків на освітню галузь у місцевих бюджетах становить 5 320,7 млн.грн., у тому числі для виплати заробітної плати працівникам установ і закладів освіти – 2 927,5 млн.грн., для виплати стипендії студентам – 4,5 млн.грн.         

Потреба вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, у додаткових коштах складає 209,5 млн. грн., в тому числі для виплати заробітної плати  - 37,7 млн.грн., для виплати стипендії – 32,1 млн.грн.

Недофінансування освітньої галузі в 2013 році загрожує своєчасності виплати заробітної плати працівникам освіти переважної більшості територій України в жовтні-грудні поточного року.

Зважаючи на викладене, ЦК Профспілки просить вжити відповідних заходів для прискорення прийняття рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду, зменшення його грошового розриву з мінімальною заробітною платою та внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» в бік відповідного збільшення обсягів фінансування навчальних закладів та установ освіти.

 

 

Голова Профспілки                                                        Г.Ф.Труханов

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse