Перекласти сторінку

Новости

Вітання зі святом Перемоги

З кожним роком їх стає все менше… Живих героїв, які захищали свою рідну землю від німецько-фашистських загарбників.


У Городнянському районі зараз  проживає чотири ветерани-освітянина: Головко Андрій Андрійович, Конопацький Микола Ісакович, Муравко Іван Павлович, Римар Олександр Акимович. Вік кожного наближається до 100 років. їх підводить здоров’я, пам’ять, їм не легко дається сучасна реальність, але вони для нас – ГЕРОЇ, ЯКІ ДАЛИ НАМ ПРАВО НА ЖИТТЯ.


Останні роки до тяжких спогадів додався ще і розпач та нерозуміння причин війни, що рве Україну на частини сьогодні. Тим паче, вони знають наслідки: смерть, розруха, спустошення.

Разом з начальником відділу освіти Гриценко Ю.М. традиційно вітали ветеранів у них вдома. Вітали подарунками та продуктовими наборами, а головне – повагою і пошаною.

Скільки себе пам’ятаю (ще із «жовтенят»),  День Перемоги був святом пам’яті, скорботної гордості, жалю за загиблими та ненародженими. Жодної ейфорії, навіть у радянські часи, у нас не було (таке виховання). Святом Пам’яті цей день залишається і для сучасних школярів району, не залежно від того, чи є живі ветерани у селі, або місті.

Поки їхали до села, начальник відділу освіти поділився мудрістю свого діда: до війни, за сталінського режиму, кожен був замкнений у собі, - боялися доносів і переслідувань. після війни люди об’єднувалися, щоб разом вийти зі скрути голодних повоєнних років. Трагедія змінила цінності.  То невже нам у сучасному світі потрібна війна, щоб здобути, відродити у собі справжні цінності.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse