Перекласти сторінку

Новости

Як освітяни зарплату вибивали

Ми не жебраки. Поки що. Ми вимагаємо зароблене, а не просимо чужих грошей.

Ми надіємось, що на нас таким чином звернуть увагу і повернуться до нас обличчям, а не… і подивляться в очі.

Це коротко про основні меседжі людей, які вимушені були вийти пекривати рух на автотрасі, щоб нагадати владі, що вони ЛЮДИ. Люди, які просто хочуть жити, а не виживати.

26 квітня працівники трьох шкіл міста Городні Чернігівської області вийшли на акцію протесту проти постійної заборгованості із виплат заробітної плати. Вимог до влади було всього дві:


  1. Ліквідувати терміново заборгованість із заробітної плати.
  2. Виплачувати заробітну плату вчасно, у терміни, визначені колективними договорами (16 та 01 число кожного місяця).


Якось дивно до освітян шкіл Городнянського району ставиться місцева влада. Минулий рік район був у лідерах за підсумком обласних олімпіад з навчальних дисциплін, - мали заборгованість із заробітних плат, колективний трудовий спір та виплачену в січні грудневу зарплату. У цьому році район піднявся ще вище за олімпіадами та конкурсами, - нате вам, вчителі заслужену… зарплату за І половину березня у квітні, а решту березневої – у травні. Дійсно заслужили. Тягнемо "передовий район за всіма показниками" до низу. Єдині в області закрили три школи у 2015 році, - все одно борги. Економія в усьому, - не допомагає, кажуть треба більше бувати у відпустках без збереження заробітної плати. Панацея… побудеш тиждень без збереження, - весь район з грошима, а тобі особисто гроші не треба. Головне – адміністрація виконає план за постановою Кабміну щодо економії.


Якщо коротко: накипіло і дістало.


А от на перекриту освітянами дорогу з’явились всі керманичі району. Їм на допомогу, чи на погашення конфлікту за зверненням профспілок, терміново (за що вдячні), приїхали з Чернігова заступник голови ОДА Романова Н.А. та начальник обласного управління освіти Конопацький М.А. Саме останні приклали максимум зусиль для конструктивних переговорів.

Результат акції: письмова компромісна домовленість щодо виплати районною владою заробітної плати освітянам на найближчі два місяці з указанням усіх конкретних сум до видачі. Крім того, прийнята перспективна домовленість щодо організації обласною владою зустрічі представників колективів закладів з народними депутатами України, які представляють Чернігівську область. Мета зустрічі – зміна підходу до фінансування освіти в регіоні.


Акція була призупинена. За умови порушення владою домовленостей, або допущення заборгованості із заробітної плати, освітяни попередили про продовження акції з більш грунтовною її підготовкою та висвітленням у засобах масової інформації.


Голова Городнянської РО Профспілки ПО і НУ Мироненко Г.М.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse