Перекласти сторінку

Новости

Влада пропонує обмежити відсоток осіб, які отримуватимуть стипендію

Міністерством освіти і науки України розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)».


Одним з антисоціальних намірів законопроекту є позбавлення стипендії студентів, які успішно навчаються, оскільки передбачається забезпечення академічною стипендією на рівні 15-20% студентів денної форми навчання, які навчаються за бюджетні кошти. Тобто замість 5 млрд. гривень стипендіального фонду залишиться 1 млрд. гривень. Майже 500 тисяч студентів залишаться без стипендій! За попередніми підрахунками, лише 100 тисяч «щасливчиків» отримуватимуть з вересня 2016 року стипендії. Зазначимо, що сьогодні охоплення стипендіями становить понад 75% студентів, які навчаються на бюджеті - БІЛЬШ НІЖ ВЧЕТВЕРО ВІДБУДЕТЬСЯ СКОРОЧЕННЯ ОХОПЛЕННЯ СТИПЕНДІЯМИ СТУДЕНТІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ!


Також студентам першого семестру першого року навчання академічні стипендії не призначатимуться!!!!!!!!! Тобто студенти першого курсу та студенти 5-го курсу в першому семестрі навчання стипендію отримувати не будуть!!!!
Констатуємо, що до пропозицій профспілок Уряд не прислуховується через те, що сильні і потужні профспілкові організації створюють перешкоду планам урядовців, адже у 2014 та 2015 роках вже поставало питання скорочення стипендіального забезпечення і профспілкова студентська молодь була першою, хто виступив проти цієї ініціативи і захистив право молоді на забезпечення стипендіями.
Також у планах Міністерства освіти і науки відсутні програми розвитку студентських гуртожитків. Зокрема через Постанову КМУ № 65 (від 1 березня 2014 р. ) Найбільші обмеження відчують студенти сільської місцевості.


Якщо тобі не байдужа доля стипендії, долучайся до акції протесту, та приходь 7 квітня 2016 року о 11.00 до парку ім. Т.Шевченка, та підтримай студентську акцію проти СКОРОЧЕННЯ СТИПЕНДІЙ.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse