Перекласти сторінку

Новости

Наскільки дієвим документом є колективний договір у бюджетній сфері сьогодні?

Наскільки дієвим документом є колективний договір у бюджетній сфері сьогодні? Адже, основні його положення посилаються безпосередньо на статті законів, а це надзвичайний ризик при постійних законодавчих змінах.

Цей меседж став у ролі проблемного питання другої частини тренінгу «Переговори, як основний інструмент профспілкового представника у захисті прав спілчан» за програмою навчання профспілкових лідерів Городнянського району в Школі профспілкового активу за 24-годинною програмою “Основи профспілкового руху” Чернігівського НМЦ ФПО, проведеного 3 березня.

Домашнім завданням після першої частини тренінгу був аналіз колективних договорів закладів та установ, які представляли учасники. Обговорення проблеми на початку тренінгу відкрило для всіх реальний стан колдоговірного регулювання в бюджетній сфері:


  • положення колдоговору майже цілком повторюють норми законодавства;
  • формулювання більшості з них не є універсальними, а знаходяться у вузьких рамках;
  • не сформульовано чіткі алгоритми дій у певних виробничих ситуаціях;

Така пряма залежність від норм законодавчих актів, які змінюються з шаленою швидкістю, і є справжньою загрозою найманим працівникам.

Практична частина тренінгу мала на меті вміння проаналізувати діючий документ і вигідно змінити формулювання його положень. Це виявилось на диво важко, адже відійти від стереотипів – це тільки перший крок. Необхідно таким чином сформулювати текст, щоб не вступаючи у конфлікт із законами, максимально забезпечити гарантії працівникам та не дати можливість контролюючим органам висунути свої претензії. Зрозуміло, що така робота потребує набагато більше часу, ніж дві години практичних занять. Тому, маючи базові розуміння учасники навчання продовжать роботу у своїх колективах із колективними договорами, залучивши команду колег. Модератор тренінгу Мироненко Г.М. буде здійснювати подальшу консультативну функцію щодо кожного конкретного документу чи окремого питання.


Голова Городнянської РО Мироненко Г.М.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse