Перекласти сторінку

Новости

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відповів на запити народних депутатів

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відповів на запити народних депутатів

9 жовтня 2015 року під час Години запитань до Уряду у Парламенті Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відповів на запити народних депутатів.


Сергій Квіт пояснив причину затримки друку та видачі студентських квитків. Міністр повідомив, що студентські квитки, як і дипломи, атестати в останні роки друкувалися Науково-дослідним інститутом прикладних інформаційних технологій (ІНДІПІТ), що монополізував ці послуги. Ціни на всі освітні документи, що ця організація виготовляє – невиправдано великі, адже студентський квиток від ІНДІПІТ коштує 72 гривні. Тому у минулому році Міністерство освіти і науки позбавило цю структуру можливості видавати одноосібно дипломи для вищих і професійно-технічних навчальних закладів. Це рішення призвело до здешевлення документів про вищу освіту в 10 раз у Львівській області та в кілька - по всій країні. Дипломи закладів професійної освіти стали дешевшими у 20 разів.


«Сьогодні Міністерство освіти і науки України тримає курс на демонополізацію випуску студентських квитків, дипломів й атестатів. Провина за затримку та величезні ціни на студентські квитки лежить на Науково-дослідному інституті прикладних інформаційних технологій», - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр відповів на питання щодо забезпечення підвищених виплат заробітної плати вчителям. Сергій Квіт запевнив, що бюджетних коштів в 2015 році на підвищення заробітної плати вчителів, яке відбулося з вересня поточного року, вистачить. Для цього Урядом додатково виділені кошти обсягом 1,8 млрд грн, з них на освітню субвенцію 1,6 млрд гривень і субвенцію на підготовку робітничих кадрів 0,2 млрд гривень. Окрім того, видатки на заробітну плату зазначених субвенцій збільшені за рахунок перерозподілу бюджетних призначень на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. 14 січня 2015 року було прийнято дві постанови, які дозволяють фінансувати заробітну плату вчителів як з центрального бюджету, так і з місцевих бюджетів.

За словами Міністра освіти і науки, у цьому році 0,1 млрд грн виділено на оснащення кабінетів фізики загальних освітніх навчальних закладів спеціальним обладнанням. «Ми не зможемо розвивати середню освіту, якщо не будуть обладнані кабінети фізики, біології, хімії. Уряд знайшов цю можливість виділити на обладнання кабінетів кошти», - додав Сергій Квіт.

Як повідомив Міністр, у проекті Державного бюджету на 2016 рік кошти на проведення добровільної сертифікації вчителів і підвищення заробітної плати тим, хто пройде таку сертифікацію, не закладені. «Для цього немає правових підстав, бо немає відповідного закону. Закон «Про освіту» тільки буде вноситися Урядом до Парламенту», - пояснив Сергій Квіт. Міністр нагадав про два надзвичайно важливих закони - «Про професійну освіту» і «Про науку та науково-технічну діяльність», котрі уже внесені до Верховної Ради України та закликав народних депутатів приділити увагу цим законам.


Сергій Квіт звернув увагу на завчасне фінансування видатків на підручники. Міністр зазначив, що Міністерство вперше провело відкритий онлайн конкурс підручників. Це був абсолютно новий досвід, тому в наступному році буде уточнено правила конкурсу, для порозуміння всіх учасників конкурсу. Але для того, щоб підручники були вчасно виготовлені та доставлені у навчальні заклади, мають бути прийняті бюджетні призначення. «Це залежить, в першу чергу, від Верховної Ради. Для того, щоб ми вчасно підготували і доставили підручники, фінансування видатків повинно бути здійснено до березня-квітня наступного року», - підкреслив Сергій Квіт.

На запитання щодо обладнання кабінетів військової підготовки у школах Міністр освіти і науки зазначив, що відповідальність за оснащення кабінетів лежить на місцевих органах виконавчої влади. «Сьогодні кабінети оснащуються тільки завдяки співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства оборони України та місцевих органів влади», - зазначив Сергій Квіт.


Міністр повідомив, що з 1 вересня 2015 року в навчальних закладах реалізовується Концепція національно-патріотичного виховання. Окрім цього, робочою групою при МОН, до складу якої увійшли громадські організації, представники Міністерства оборони України та інших силових структур, розроблено програму з предмета «Захист Вітчизни» для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, за якою вже навчаються старшокласники.

за матерыалами сайту МОНУ.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse