Перекласти сторінку

Новости

Профспілки захищають конституційні права людини праці

Під стінами КМУ пройшов чисельний мітинг у рамках пікетування профспілками Уряду на захист конституційних прав працюючих.


Відкрив його заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, який розповів зібранню про причини, через які профспілки були знову вимушені вийти під стіни Кабміну, а також поінформував, що таких акцій планується провести три у дні засідання Уряду, тобто наступної середи - 3 червня, а згодом 10 червня.

Сьогодні в акції беруть участь представники профспілкових організацій підприємств виробничої сфери і регіональних об’єднань профспілок, цього разу їх зібралось біля двох тисяч осіб, на другому етапі до них приєднаються репрезентативні профспілкові об’єднання, які входять до Спільного представницького органу профспілок та інші профспілки, а учасниками третьої акції разом з профспілками стануть представники інших громадських організацій, які також представляють інтереси людей праці, ветеранів, афганців, Чорнобильців, тому що антисоціальний наступ, який ведеться останнім часом, на жаль, зачепив не тільки працюючих, а й інших обездолених людей, - підкреслив виступаючий.


І продовжив закликати урядовців почути співвітчизників, які доведені до відчаю, дослухатись до їхніх найболючіших проблем, що вони висловили з трибуни мітингу, та врешті решт розпочати конструктивний соціальний діалог, спрямований на поновлення конституційних прав трудящих, які зараз порушуються.

- Ми були поставлені перед вибором: або терпіти й надалі політику дешевої робочої сили, яку проводить Уряд, або розпочати застосовувати інші дії. Відповідно до закону про колективні договори і угоди ми використали можливість застосування механізмів вступу до національного колективного трудового конфлікту з Урядом і роботодавцями.

Чого ж конкретно вимагають профспілки?

Сергій Кондрюк сказав наступне:

- Не можна вирішувати економічні проблеми лише за рахунок пенсіонерів, трудівників та інших соціально незахищених категорій громадян. В країні існують джерела, звідки можна взяти гроші, щоб долати проблеми, які наразі виникли, - не людина праці створила кризу в Україні, а ось саме ті, хто її створив, і мають поділитися з державою у цей скрутний час своїми статками.


Тому ми вимагаємо від Уряду:

- почати виконувати Конституцію і платити працівникам зарплату у розмірі, що визначений законом;

- почати виконувати закони, а також ратифіковану Україною Конвенцію МОП, і припинити затримувати людям зарплати, а негайно повернути борги по зарплатам;

- ми висунули вимогу перестати конфісковувати у пенсіонерів 15% заробленої ними пенсії, що є також алогічним;

- ми поставили вимогу відновити можливість санаторно-курортного лікування для працівників, які працюють у шкідливих та тяжких умовах праці;

- ми поставили вимогу розпочати конструктивний результативний соціальний діалог і не виштовхувати людей на акції протестую.

Оратор підкреслив, що профспілки сьогодні вийшли виключно з метою захистити свої конституційні права, тому що не можна позбавляти людей роботи та засобів існування.

Ми хочемо щоб урядовці нас почули, наші вимоги ми сформуємо у вигляді пакету пропозицій від профспілок і передамо їх до КМУ і включимо лічильник зворотного відліку часу, що буде свідчити, якщо цей Уряд спроможний вирішувати соціально-трудові питання, то він повинен це зробити. Якщо не спроможній, то мабуть не варто обіймати такі високі і відповідальні державні посади.


За словами організаторів, учасникам пікету вже сьогодні потрібно сформувати звернення від трудових колективів, від працівників до парламентських фракцій, тому що саме парламент визначає що і як має робитись в країні, а Уряд виконувати закони. ФПУ вже уклала договори про співпрацю з усіма парламентськими фракціями і за дорученням учасників акції відразу після її завершення розпочнуться активні перемовини з парламентарями про пошук рішень у вигляді конкретних законопроектів, які до речі вже підготовлені профспілками і передані на розгляд законотворцям.


Продовжили мітинг виступи представників трудових колективів провідних вітчизняних підприємств.


Перед учасниками акції виступив Голова ФПУ, керівник СПО профспілок Григорій Осовий.


- Ми встали на шлях боротьби, боротьби справедливої, боротьби за законні права і інтереси працівників, які довірили вам тут під стінами Кабінету Міністрів представляти їх права і домагатися ставитися до людини праці так, як вона заслужила своєю повсякденною працею, створюючи ВВП країни, перераховуючи бюджетні кошти на утримання влади, на забезпечення соціального добробуту і миру в нашій країні, - проголосив профспілковий лідер.


Боротьба – це складна річ. Це відповідальне рішення, яке прийняте СПО, але ми довго мовчали, враховуючи ситуацію, яка склалась в країні. Дійсно, було надзвичайно складно, коли розпочалися військові дії на Сході, коли країна знаходилася в хаосі, і не було політичної єдності. На сьогодні влада працює вже більше, ніж рік і має демонструвати результати ефективності для народу.

Як представники робітників, ми зазначаємо, що ми не бачимо жодних позитивних зрушень. Ми втратили за минулий рік 1млн. 200 тис. робочих місць. Кожна сім’я з тих мільйонів стала жебрацькою. Ми втратили зарплату внаслідок девальвації гривні і інфляції - нас відкинуто до рівня 2007 року. Більш того, йде ігнорування реального конструктивного соціального діалогу, коли профспілки і Уряд мають сідати за стіл перемовин і вирішувати проблеми підвищення зарплат, забезпечення соціальних гарантій і створення робочих місць.


Але Уряд вдається ще до кроку, коли залізли до кишені пенсіонерів, які через жалюгідні пенсії змушені захищати себе на фронті праці. За рік на робочих місцях ми втрачаємо пів тисячі життів, 10-12 тис. працівників стають каліками внаслідок не створення належних умов праці і незабезпечення умов охорони праці. Що зробив Уряд? Він заборонив державній інспекції праці відвідувати з перевірками робочі місця. Фактично цілий рік ця державна структура не працює. Цього терпіти ми не можемо і не повинні. Тому СПО об’єднань профспілок прийняв відповідальне рішення про вступ в колективний трудовий спір з Урядом. Ми започаткували переговорний процес. Але він розпочинається складно - Уряд намагається ухилитися від своєї відповідальності по захисту конституційних прав людини.


Якщо буде така пасивність і відверте нехтування переговорним процесом і ігнорування наших вимог, ми вимушені будемо вдатися до наступного кроку – вся Україна встане – це буде Всеукраїнський національний страйк, якого ще не було в нашій державі. Але ми не прагнемо до цього, профспілкові організації України об’єдналися в спільній боротьбі, - це знакова подія для профспілкового руху, коли ми не в розбраті, а в єдності будемо боронити свої права і трудові гарантії.

Нас підтримують міжнародні організації. Зокрема, Міжнародна конфедерація профспілок, яка висловила солідарність нашим працівникам та приєдналася до наших акцій по захисту людини праці.


Порушується основний закон – право на працю, це те, що гарантоване Конституцією, але йог не має у наших працівників, права на зарплату та гідний рівень життя – цього немає. Тому ми переконані в тому, що наша боротьба є законною і справедливою.


Наступна наша ініціатива від штабу проведення акції: ми маємо зібрати підписи з вимогами до депутатських фракцій нашого парламенту і розпочати консультації з Верховною Радою – це народна влада, яка також має зробити кроки на зустріч народу.


Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse