Перекласти сторінку

Новости

Прийшов час чути людей

23 квітня відбувся пленум комітету Городнянської районної організації. Крім членів комітету були запрошені всі голови первинних організацій та начальник відділу освіти Гриценко Ю.М., який був ініціатором зустрічі з профактивом.


Порядок денний відповідав викликам, які постали перед організацією вже з початку фінансового року:

- Про дії Городнянської районної організації Профспілки щодо нехтування районною владою: районною державною адміністрацією та відділом освіти профспілкової позиції щодо зменшення розміру надбавки за престижність праці.

- Про дії Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти щодо ситуації погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

-  Про стан виконання бюджету Городнянської РО за 2014 рік та затвердження бюджету на 2015 рік.


Перше питання стояло гостро, так як райдержадміністрація не пішла назустріч педагогічним працівникам щодо збереження розміру надбавки за престижність праці, нехтуючи наведеними аргументами. Внаслідок цього жодна первинна організація району не погодила наказів по закладах освіти щодо зменшення надбавки. Розпочата процедура входження в колективний трудовий спір. Аргументація начальника відділу освіти щодо дій райдержадміністрації не задовольнила спілчан і під час пленуму. Відповідна і постанова з даного питання – почати збір підписів у колективах про початок процедури колективного трудового спору (постанова пленуму та вимоги розміщені на сторінці сайту ДОКУМЕНТИ).


Ситуація із виплатою заробітної плати в районі ще на початку року склалась критична. Початок краху закладений районною та обласною адміністраціями, які «наказали» освітян району за активну позицію, не виплативши в кінці 2014 року зарплату і привівши до кредиторської заборгованості. Всі навчальні заклади, що фінансуються з районного бюджету, мають заборгованість із виплат. Три сільські дошкільні заклади мають кредиторську заборгованість – виплачена заробітна плата за лютий. Районна влада не має плану виходу із кризи. Жодні заходи економії результатів не принесли.


Для району, в якому найдовшим по області сумарним маршрутом підвозяться 500 учнів тільки за програмою «Шкільний автобус», не може бути достатньою сума витрат на рік на одного учня така ж, як і для інших територій. Тому освітньої субвенції не вистачає навіть на заробітну плату.


Комітет РО прийняв текст звернення із зазначеними проблемами до Міністерства освіти і науки, Мінсоцполітики, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України, Народних депутатів (текст звернення на сторінці ДОКУМЕНТИ).


При обговоренні бюджету районної організації було висловлено ряд пропозицій та внесено відповідні зміни до кошторису.

голова РО Мироненко Г.М.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse