Перекласти сторінку

Новости

Скільки можна чекати заробленого?


За ініціативи первинних профспілкових організацій Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та районної гімназії 25 листопада в приміщенні РДА відбулась зустріч представників колективів шкіл та голів районних організацій профспілок освіти з головою райдержадміністрації Потапенко П.І. та головою районної ради Примаком Г.Г.


Головне питання зустрічі – дії районної влади щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати та перспектив виплати у кінці року та у 2015 році.


Голова РДА Потапенко П.І. зазначив, що складна ситуація з виплатами зарплати бюджетникам по всій Чернігівській області. Протягом року було висвітлено всю реальну заборгованість районного бюджету на всіх рівнях. Довелось «гасити» борги попередніх років з оплати енергоносіїв. Неодноразово були звернення до обласної влади. На даний час єдиним джерелом для фінансування є дотації з державного бюджету та кошти сільських рад. Проводиться робота щодо передачі коштів сільських громад до районного бюджету для закладів освіти, що знаходяться на їх території. У подальшій перспективі будівництво підприємства на 230 робочих місць та сплатою податків до місцевого бюджету.


Голова райради Примак Г.Г. повідомив, що на даний час для району єдиним реальним джерелом доходів є оплата оренди землі, тому сільські ради мають певні вільні кошти. Кошторис, який був доведений району на 2014 рік, у сумі з боргами попередніх років, став причиною краху районного бюджету. Надалі все буде залежати від Верховної Ради, того, які закони будуть прийняті.


Представники колективів були єдині:

- постійна економія: зменшення надбавки за престижність, відпустки без збереження не дають абсолютно ніякого позитивного результату і приводять до ще більшого зубожіння працюючих та зменшення фінансування у наступному році;

- державна влада не бачить і не розуміє жебрацького стану працюючих бюджетників;

- нема чітко визначеної програми дій районної влади по виходу із фінансової ями;

- фахівці РДА та райради повинні спрацьовувати на те, щоб район розвивався, а не шукати, у кого з бюджетників відібрати кошти;

- оплата наддорогих комунальних послуг вчасно на даний час працівниками неможлива через борги із заробітної плати.


За підсумками зустрічі сторони домовились про висвітлення ситуації та ставлення до неї владою та профспілками на всіх рівнях з наступним інформуванням про результати.


голова РО Мироненко Г.М.

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse