Перекласти сторінку

Статті

Звернення щодо попирання прав освітян (Президент, Голова Верховної Ради, Премєр-міністр)

від 30.01.2015 року № 01-18\02

Президенту України

Порошенку П.О.


Вельмишановний Петре Олексійовичу!


Від імені восьмиста членів Профспілки, президія районного комітету звертається до Вас з приводу Законів України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 80-VIII, «Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIII та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» № 79-VIII, прийнятих Верховною Радою України 28 грудня 2014 року.

Після категоричного супротиву профспілок будь-якому зниженню оплати праці в умовах постійного росту цін та тарифів, акції протесту 23 грудня, вдалось добитись обіцянки Прем’єр-міністра у Верховній Раді України 28 грудня, зберегти державні гарантії працівникам освіти та особам, які навчаються.

Конституцією України (стаття 22) заборонено при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звужувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод громадян.

Але, нехтуючи найвищим Законом країни, попри запевнення Глави Уряду про збереження норм щодо державних гарантій, законом «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII звужено права на пільговий проїзд у транспорті, підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому, забезпечення педпрацівників та учнів підручниками, посібниками, методичною літературою, забезпечення житлом з опаленням та освітленням педагогічних працівників та пенсіонерів з їх числа у селах та селищах міського типу, матеріальне забезпечення та побутове обслуговування учнів професійно-технічних навчальних закладів, харчування учнів початкових класів, пільгове пенсійне забезпечення педагогічних працівників професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, безоплатне навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах тощо.

При затвердженні законів «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 80-VIII та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» № 79-VIII не враховано вимоги ЦК Профспілки про недопустимість надання права Кабінету Міністрів України ручного управління питаннями фінансування галузі, нормування і оплати праці працівників. Відповідно, в умовах недостатності видатків, які виділяються на галузь за залишковим принципом, оплата «в межах фінансування» за однаковими для всіх показниками призведе до подальшого зниження матеріального рівня членів профспілки.

Крім того, пунктом 9 Прикінцевих положень закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та підпунктом 5 пункту 63 закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» установлено, що норми і положення відповідних статей певних законів застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно зі статтею 92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, засади регулювання праці і зайнятості, освіти.

Відповідно до статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності має керуватися цією Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.


Від імені членів освітянської профспілки просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції України, сприяти відновленню трудових прав і гарантій освітян, не дати перетворити життя їх сімей на жебрацьке.Голова Городнянської РО Профспілки ПО і НУ Г.М. Мироненко

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse