Перекласти сторінку

Статті

Виступ на Серпневій конференції освітян Городнянського району голови РО Мироненка Г.М.

Виступ на Серпневій конференції освітян

Городнянського району

29 серпня 2014 року


Шановні освітяни та гості конференції.

Ми зібрались в тяжкий для країни час, коли ллється кров на сході України.

Але які б не були часи, наше з вами основне завдання – виховання майбутнього нашої країни. Саме від освітян залежить базове розуміння навколишнього і формування світогляду у майбутніх членів суспільства. А за нинішніх обставин відповідальність подвійна. Ми є орієнтиром та певним індикатором суспільної думки та настроїв. На нас дивляться не тільки діти і батьки. Позиція освітян є опорою в формуванні суспільної думки щодо дій влади всіх рівнів та соціального діалогу. На нас рівняються працівники бюджетної сфери. Тому в цей час треба бути особливо розважливими у прийнятті рішень та судженнях. Не можна допускати викривлення справжніх людських цінностей. Взаємодопомога, любов, дружба, чесність, відкритість, патріотизм, людяність повинні бути навколо нас, виходити від нас.

Якщо проаналізувати роботу Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки протягом 2013-2014 року, то, на жаль, в основному це було протистояння з владою на різних рівнях для забезпечення соціального захисту працівників. У листопаді та грудні було направлено звернення до обласної адміністрації, Міністерства освіти, Мінфіну, Кабміну, Президента України щодо невиплати заробітної плати. Спільно з іншими районними та первинними організаціями ми добивались дотримання законодавства про працю та оплату праці. Звернення та листи з проханням виправити ситуацію із заборгованістю направлялись від органів влади області. Спільні зусилля допомогли виправити частково ситуацію.

Борги перейшли в новий рік, традиційно «з’ївши» частину бюджету 2014 року, прирекши на дефіцит і поневіряння бюджетників району. Новий рік почався з тих же проблем, ситуація не змінилась і навесні. Літні відпустки стали справжнім випробуванням для сімейних бюджетів освітян району. Про перспективи страшно і гадати. Кошти на оплату відряджень повним об’ємом боргу за 2013 перейшли на цю статтю видатків 2014 року. Знаходиться вихід – не оплачувати відряджень. Держава гарантує, а район не може оплатити. Вихід? Ні в якому разі. Показник витрат цього року буде закладено в наступний, мінус борг попередніх років, - і не матимемо на наступний рік призначень взагалі, бо ми на це погоджуємось.

Вже наприкінці весни і влітку завдяки активній позиції Федерації профспілок, нашої профспілки і нас з вами конкретно, бо ми є активними учасниками профспілкових дій, вдалось зняти з порядку денного Верховної Ради два законопроекти, що змінили б у гірший бік оплату праці освітян. Не допущено введення в повній мірі змін до Закону про бюджет 2014. Завдяки цьому безоплатні відпустки надаються тільки за бажанням працівників, штатні розписи з початку навчального року залишаються на попередньому рівні. Нашу з вами роботу ви бачите і відчуваєте, роботу вищих профспілкових органів можна відстежити у засобах масової інформації, профспілковій пресі, сайтах. Всі дії реальні.

Чуєш на обласній конференції: Новгород-Сіверський встановлює 5 нових котлів та капітально ремонтує будинок школярів, Мена підвозить до базових шкіл та МНВК дітей в позаурочний час, тому й мають позашкільників, які є лауреатами міжнародних конкурсів і фестивалів та випускників, які виходять зі школи, маючи професію. А ми тільки скорочуємо, врізаємо та ледь животіємо. Не встиг начальник відділу освіти попрацювати, вже намальовано на нього безліч корупційних схем та махінацій. Методкабінет і весь відділ працюють на відписки та задоволення потреб скаржників. А може, вже час не шпиняти, а підказати, якщо бачиш проблему, спільними зусиллями, включаючи райдержадміністрацію і депутатів, запрацювати на розвиток освіти в районі.

Влада міняється, а проблеми залишаються. Бюджетна сфера сприймається все частіше як баласт, що тягне район на дно. Виявляється, щоб район жив нормально, треба обрізати надбавки, доплати, відправити в безоплатні відпустки, економити на навчальному процесі і дітях. А от який це принесе ефект, яку користь, що буде розвиватись в результаті у районі, для мене особисто так і залишається незрозумілим. Чому наша постійна реальна економія, що на фоні інших районів області виглядає не просто дивно, а злочинно по відношенню до дітей і працівників, не приносить жодної користі. Чому те, що ми економимо, не стає опорою для старту і розвитку в наступний фінансовий період? Відповідь проста: нема виробленої не тільки стратегії розвитку, а і постійної тактики дій. Можливо, зачасто міняється влада, можливо стримує законодавство, але відчуття, що стоїш на краю прірви постійне, причому прірва з усіх боків. Вихід треба шукати спільно. До кожного навчального закладу треба підходити індивідуально. Не робити примар, а допомагати у розвитку в певному напрямку, проаналізувавши бажання батьків і громади на перспективу. Якщо рубати з плеча, або приймати рішення у прискореному порядку, то користі від таких дій не буде ніколи. Не може бути програми розвитку району, якщо в ній тільки ліквідація закладів та знищення цінностей. На часі не чекати манни зверху, а вирішувати перспективні завдання. Намагаючись вижити, не можна розвиватись.

Миру, добра, злагоди в новому навчальному році!


Голова Городнянської РО Профспілки ПО і НУ Г.М. Мироненко


Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse