Перекласти сторінку

Статті

Звернення освітян Городнянщини до Премєр-міністра та Голови Верховної Ради України

Голові Верховної Ради України

Турчинову О.В.

Прем’єр-міністру України

Яценюку А.П.Шановний Олександре Валентиновичу!

Шановний Арсенію Петровичу!


Звертаюсь до Вас, як профспілковий представник, тобто людина, яка за своєю посадою щоденно спілкується з людьми, знає про їх проблеми та здобутки, радості та нещастя.

Ще у 2004 році для людей зажевріла надія на достойне життя, а не животіння, на отримання достойної оплати праці та на відношення до людей по-людськи. Але надії були зруйновані діями влади, яка завжди виявляється зацікавленою у наповненні власних кишень, а не державного бюджету. Змінюється влада, змінюється план дій, а реалії маємо однакові – постійну нестабільність, невпевненість. Стабільним є тільки одне – жодного розвитку.

У 2014 році ми маємо владу, яка делегована народом і має працювати для народу.

В той же час Кабінет Міністрів видає документи, не погоджуючи з профспілками, як представниками найманих працівників. Результатом таких дій є зменшення і так мізерних статків бюджетників.

Ми, освітяни Городнянщини, категорично проти зменшення оплати праці в любій формі.

Підписані Вами Постанови від 25 березня 2014 р. № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» та від 25 березня 2014 р. № 89 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1073» для «депресивних» бюджетів є керівництвом щодо зменшення оплати праці. Віднині за Вашою вказівкою праця педагогів та бібліотекарів стає не престижною. Різні бюджети різних територій не можуть забезпечити єдиного підходу до реалізації положень зазначених вище постанов. Це призведе до того, що за одну і ту ж виконану роботу оплата в різних регіонах буде відмінною. Зниження оплати праці відбувається при різкому не контрольованому підвищенні цін на товари та послуги. Прості українці перетворюються з бідних на дуже бідних. Люди не розуміють для чого це робиться, не розуміють не те, що стратегічних, а і поточних планів та дій влади. Росте розчарування і невдоволення.

Недопустимим є прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», який зареєстровано у Верховній Раді України за №4648. Жодна влада не погіршувала положень базових освітянських законів. Умови оплати праці освітян за виконання однієї роботи повинні бути рівними по всій Україні. Дискримінація в оплаті через недолугу бюджетну формулу, або невміння місцевої влади керувати, недопустима.

Ми постійно економили на всьому, як могли. Жодного позитивного результату, крім погіршення не було. Зараз у нас ще і відбирають гроші. На яку реакцію можна чекати після прийняття таких документів?


Члени Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України виступають проти звуження прав освітян, викликане прийняттям Постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» та від 25 березня 2014 р. № 89 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1073» та можливого прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», який зареєстровано за № 4648.Голова Городнянської РО Профспілки         Г.М. МироненкоНемає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse